Inicjatywy wspierające ukraińskich muzyków

Dzięki inicjatywie International Music Education Policy Group powstała internetowa baza danych, która dostarcza stale aktualizowanych informacji na temat inicjatyw wspierających ukraińskich muzyków dotkniętych wojną – pozostających w Ukrainie, jak i uchodźców – w tym muzyków zawodowych, profesjonalistów z branży muzycznej (menedżerów muzycznych, inżynierów dźwięku, itp.), naukowców muzycznych, studentów muzyki, muzyków amatorów, uczniów i nauczycieli muzyki.

Link do bazy danych inicjatyw wspierających ukraińskich muzyków: https://mep.artsinvestmentforum.org/help-for-ukrainian-musicians

Platforma ta jest centrum informacyjnym, z którego mogą korzystać muzycy, aby dowiedzieć się więcej o możliwościach wsparcia w różnych krajach. Ma również na celu komunikację między osobami koordynującymi inicjatywy wsparcia, wzajemną inspirację oraz pomoc w realizacji synergii i ułatwienie współpracy między organizacjami i krajami.

Zachęcamy do umieszczenia linku na swojej stronie internetowej i przekazywania do bazy danych kolejnych informacji dla ukraińskich artystów i pracowników kultury.