#grajmywszkole

Drodzy Państwo,

Akcja #grajmywszkole, między innymi dzięki Państwa wsparciu, uzyskała pozytywny odzew zarówno w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego jak i w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Udało nam się wspólnie rozpocząć arcyważną dyskusję o wielowymiarowym wpływie wspólnego muzykowania zarówno na rozwój młodego człowieka, jak i społeczeństwa w rozumieniu ogólnym.

Dzięki wsparciu Instytutu Muzyki i Tańca już w lutym 2018 ma szansę ruszyć pilotaż ogólnopolskiego programu Pracowni Muzycznych „Grajmy w szkole!”. Jego ideą jest otwieranie w placówkach oświatowych specjalnie przystosowanych przestrzeni, w których odbywać się będą pozalekcyjne grupowe zajęcia muzyczne. Co ważne – pracownie zarówno pod względem inwestycji infrastrukturalnej, jak i zajęć nauczycieli-animatorów będą dofinansowane ze środków programu.

Prosimy o zgłaszanie się nauczycieli/animatorów, którzy chcą wziąć udział w pilotażu! Warunkiem jest uzyskanie porozumienia z wybraną przez siebie szkołą oraz chęć prowadzenia pracowni w swojej okolicy. Do pilotażu szukamy propozycji maksymalnie zróżnicowanych, zarówno pod względem stylistyki jak i społecznego zasięgu inicjatywy.

Więcej informacji dotyczących pilotażu znajdziecie Państwo na stronie grajmywszkole.pl pod tym linkiem: Nabór do Pilotażu

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod adresem: formularz zgłoszeniowy pilotażu

Na zgłoszenia wszystkich chętnych czekamy do dnia 22 listopada 2017 do godziny 16:00.

Grajmy w szkole!

Wojciech Walczak
Prezes, JM Poland

Sekretarz Polskiej Rady Muzycznej

tel. +48 606 503 880
w.walczak@jmpoland.pl